Halılar, kullanımları oldukça yaygın olan evlerimizin temel ihtiyaçlardan biridir. Bayanlar evlerinin her köşesini en ince ayrıntı ile döşediklerinden halılarda ev dekorasyonda büyük rol oynar. Evlerde olmazsa olmazlarımızdan olan halılar yazlık kışlık olarak tercih edilebilir. Yazlık modellerde renklerin daha açık olmasına ve dokusunun ince olmasına kışın ise kalın ve büyük olmasına dikkat edilir. Yatak odası için ayrı çocuk odası için ayrı sevimler mevcut. Mesela salonlarda daha çok koyu renkler tercih ederiz ki kir götürmesi açısından. Bazı evlerde mutfaklarda halı kullanılırken bazı evlerde yoktur. Kullanmak isteyenler içinde yine kaşmir halı da mutfak dolaplarınıza en uygun tonlarda ki modelleri bulmak kolaydır. Çeşit çeşit modelleri desenleri ile herkesin yıllardır beğenisi kazanan bir firmadır. Evlerimizde uzun koridorlar ya da merdivenler için yolluk düşünürsek te yine en uygun modelleri kaşmir halıda bulacaksınız.Yeni bir tanesine sahip olmak istiyorsak işimiz oldukça zordur. Onca model arasından seçim yapmak hiç de kolay olmayacaktır. Kaşmir halı modelleri her sezonda çıkardığı yeni modellerle işinizi kolaylaştıracaktır. Dokusunda moda var dediği jenarik müziği ile son derece doğru söylediğini bir kaşmir halıya sahip olduğunuzda anlayabilirsiniz. Her sene özenle hazırlanmış öyle büyüleyici tasarımlar sunuluyor ki hepsini almak ve evini boydan boya halı ile kaplamak geçiyor insanın içinden. Şık ve modernliğin o denli güzel işlenişi ev dekorasyonunuzda size inanılmaz fikirler sunacaktır. Halı seçimde en önemli noktalardan biri mobilyalar ile uyumudur. Mobilyalarınız koyu renkli ise odayı daha açıcı renklerde seçilecek halı odanın havasını inanılmaz değiştirecektir. Kaşmir halı modellerini tek tek mağaza mağaza gezip yorulacağınıza internet sayfasından girip tüm modelleri görebilir. Ve beğendiğiniz İstediğiniz herhangi modeli anında gidip size en yakın bir kaşmir mağazasından seçip sipariş etmeniz mümkün.
Son yıllarda kaşmir halı sayesinde öyle ilginç modeller ile evlerimizi farklılaştırıyoruz ki, bu model de onlardan biri. Diğer hiçbir mağaza da görmediğiniz en özgün modellere kaşmir halı ile sahip olabilirsiniz. Bu resimde gördüğünüz halı da oldukça şık bir model . genellikle halılar ya desenleri ile ya da modelleri motifleri ile dikkat çeker. Bu halı düz krem renginden yapılıp tüm dikkatlerin halının ilginç köşe motifine çekilmesi istenmiş. Karşılıklı iki köşeye yapılan bu farklı model görenleri şaşırtıyor. Halının kullanacağınız odanın oturma grubu ile uyumlu olması gerekir. Bu modeli odanızda kullanmak istiyorsanız sade bir grup ile kombinlemeniz en uygunudur.
Kaşmir halı yine çok orijinal bir fikre imza atmış. Eminiz ki bu halıyı görüp te beğenmeyecek bayan yoktur. Halının bir köşesinden diğer uzun çapraz köşesine uzanan üçgen şeklinde motifler tasarlanmış. Halıda düz krem rengi tercih edilirken sadelik ile birlikte gelen şıklığa önem verilmiş. Çoğu mobilyaya uyumu da tabii ki ön plana çıkarılmış. Bu halı modelinde üç boyut etkisi vermek isteyen tasarımcıların, son derece başarılı olduklarını da söyleyebiliriz. Üçgenler yardımıyla sağlanan bu üç boyut, odanızda farklı bir atmosfer sağlayacak. Aynı zamanda görenlerin ilgisini çekerken, beğenilerini de toplayacak.
Böyle bir halı odanızı hem açacak hem de özenle seçilmiş bu renkler bir canlılık katacak, ayrıca mobilya seçimi yaparken de sizi zora sokmayacaktır. Bu halı modelinde kabartma şeklinde gül desenleri kullanılmış. Boyutları oldukça büyük tutulan bu gül desenlerinden birkaçı üç farklı renkte, renkli olarak tasarlanmış ve aralarına küçük boyutta da birkaç gül desenleri yerleştirilmiş. Zemini krem olan bu halı için hardal sarısı, açık mavi ve pembe renklerinin uygun olacağı düşünülmüş, halı yapılınca da bu soft renklerin kreme yakıştığı bir kez daha kanıtlanmıştır.
Yuvarlakların modernize edildiği bir halı modeli görmekteyiz. Halının genelini iç içe geçmiş yuvarlak daireler oluşturuyor. Bu dairelerin yapımında kabartmadan yararlanışmış. Her bir daire ve başka daireye bağlıyor ve bu aynı renkteki bağlantılar halının kabartmasında yer alıyor. Fakat zemin kısmı farklı renkten yapılıp kabartmaya dahil edilmemiştir. Bu halıda kullanılan ton, toprak renkleri olmuş. Dikkatlerimizi de çektiği üzere, bazı dairelerin içleri doldurulmamış, halka şeklinde bırakılmış, bazıları ise en içine kadar küçültülmüş. Buda gözümüze hoş görünmesine yardımcı olmuştur. Büyüklü küçüklü tasarlanan bu dairelerin yol yol ve iç içe olması da, bu halıyı diğer halılardan ayıran bir özellik olmuş.
Halı üzerinde grinin farklı renklerini bulundururken her kareye yapılmış ayrı modeli ile dikkat çekiyor. Halı çok büyük olmayıp, orantılı bir şekilde karelere ayrılmış. Ve her karesine ayrı gri tonu işlenmiş. Farklı modeli ile özelliğini gözler önüne seren bu model oldukça sık tercih ediliyor. Genellikle oturma odası için seçilen model, geniş koridorlu evler içinde kullanılabilir. Özellikle oturma grubunuz beyaz ise evinizin havasını son derece değiştirecek bir model. Böyle bir halıya sahip olduğunuz için sizde gönül rahatlığı ile misafirleriniz ağırlayacaksınız.
Rengarenk tasarlanmış bu kaşmir halı modeli hem şık hem spor bir model. Her iki kullanımı da mevcut olan oldukça kullanışlı. Sizin mobilyalarınıza göre şekillenecek. Mesela oturma odasında kullandığınız modeller sporsa bu modelde o sporluğa uyum sağlayacaktır. Ya da şık salon koltuk takımlarınızla oda şıklığınıza ayak uyduracak çok yönlü bir halıdır. halının dokusu oldukça incedir bu da yazın ne kadar kullanışlı olacağını gösteriyor. Desenleri kareli olup, her karesinin de ayrı bir renkte ve modelde olması son derece dikkat çekicidir.
Son yılların moda renklerinden olan turkuaz mavisini kaşmir halı sayesinde halılarda da görme imkanı buluyoruz. Model kareli olarak tasarlanıp karelerin her birine ayrı modellerde gümüş renkli motifler yapılmış. Hem rengi hem de modeli ile ilgi gören bu halıyı sizlerde çok seveceksiniz. Kullanılacak olan yerin önemi büyüktür. Örneğin oturma odasında kullanılacaksa oturma grubun açık gri renklerde olması, odayı inanılmaz bir havaya sokacaktır. Sizlerde bu modeli görüp tam da istediğim model diyorsanız hiç vakit kaybetmeden bir kaşmir halı mağazasına koşun.
Sezon modası olan soft renkli bu model ilk bakışta bile inanılmaz bir huzur veriyor. İnsanın içini açan bu model rengi be üzerindeki deseni ile de çok farklı. Bu sene yine sık gördüğümüz kabartma desenli güller şıklığını koruyor. Zemini daha koyu mor olup gülleri kabartmanın da verdiği hareketlilikle daha açık renkli duruyor. Yazlık evlerde ya da yazın kendi eviniz de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model. Kullanışlılığı ile size rahatlık sağlarken, modeli ve rengi ile misafirlerinizin beğenisini kazanacak. Bu da yaptığınız seçimle sizi mutlu edecektir
Bu halı modeli de ilk bakışta eski halıları anımsatıyor. Hala klasik modellere düşkün olanlar için üretimleri mevcut. Kaşmir halının da klasik model severler için sunduğu modellerden biri. Halının taban kısmı yol yol birbirine uyumlu renklerde yapılmış olup üzerine hepsinde aynı renk ve model olan dallı çiçekli desen yerleştirilmiştir. Halının üç alt zemini bej renginin tonlarında yapılırken bir kısmı kırmızı ile canlandırılmış. Model resimde de görüldüğü ahşap üzerinde ne kadar da hoş duruyor. Sizin de klasik modellere ayrı bir düşkünlüğünüz var ise bu modeli kaçırmamanız gerekir.
Mavinin ağırlıkta olduğu bu halı modeli mükemmel duruyor. Eskiden halıların ya desenine ya da modeline bakılıp karar verilirdi ama artık farklı şekilleride mevcut olduğundan onun seçimini yapmakta gerekecek. Seçilen renklerin birbirine uyumu da modeli ortaya çıkarıyor. Bu mavi ağırlıklı olup kenarlarına bordur şeklinde geçirilen çiçekli dallı kısım modeli bu noktada farklılaştırıyor. Aynı zamanda şekli ile de dikkat çekiyor. Bu yuvarlak modeli ister oturma odanızda isterseniz de salonunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yalnız evinizin bu halıyı kaldıracak bir antresi bulunuyorsa da model inanılmaz duracaktır.
Siyah irili ufaklı deri kumaşı ile son derece şık duruyor. Son zamanlarda yapılan ilginç modellerden biri. Diğer modellerin aksine yuvarlak olarak tasarlanmış model evinizin ilk giriş kısmında ya da resimdeki gibi lobi kısımlarda kullanılabilir. Deri olması ile farklılığını ortaya koyan model oldukça gösterişli duruyor. Model siyah deriden olup yuvarlak kısımların üzerine yapılmış olan kahverengi modelleri ile dikkat çekiyor. Bu kaşmir halı modelini evinizin hangi köşesinde kullanırsanız kullanın inanılmaz beğenileceğe benziyor. Kullanım rahatlığı ile sizinde başınızı ağrıtmayacak bir tasarım.
Düz beyaz üzerine yapılmış olan üç tondaki çiçek desenleri ile model oldukça hoş duruyor.İçi dolu yada boş olarak gri kırmızı ve siyah tonlarında yapılmış olan motifler halıyı farklılaştırmış. Beyaz kısmı ağırlıkta olduğu için ve genel olarak açık tonlara sahip olduğu için bu model kullanacağınız odayı aydınlatacaktır da. İster yatak odası ister oturma odasında kullanın mobilyalarınıza uygun olduğu taktirde beğeni toplayacaktır. Spor bir model olduğu için genellikle oturma odası için tercih edilir. Özellikle koltuk takımlarınız kırmızı ya da beyaz ise model inanılmaz güzel duracaktır.
Kırmız siyah ve beyazın muhteşem uyumu bu halıda da farklı deseni ile dikkat çekiyor. Bayanlar her anlamda gösterişli olmayı sevdiklerin den evlerinin dekorasyonunda da buna dikkat edeceklerdir. Seçilecek bu halı da kırmızı renginin ideası ile oldukça hoş duruyor. Üzerine yapılmış olan motifler halı üzerine de birbirine zıt yerlere yerleştirilmiş. Bu üç rengin uyumu her yerde dikkat çektiği gibi halı üzerinde de farklılığını gösteriyor. Kullanılacak olan siyah ya da beyaz düz mobilyalarla model daha da ortaya çıkacaktır.
Üzerinde mor rengin her tonunu bulundura model ilginç bir modele sahip. aynı zamanda yuvarlak ve deri olması ile de dikkat çekiyor. Son yıllarda çıkan ve oldukça sevilen deri halıların her geçen bir yenisi çıkıyor. Bu modelde deri olup mor renklere sahip. mor rengine düşkünlerin kaçırmaması gereken bir model. Deri halılar genellikle koridorlar ya da geniş holler için tercih ediliyor. Bu modelde geniş koridoru olan bir ev için muhteşem olacaktır. üzerine yapılan ilginç motifi ile de farklılığını koruyor. Bu motifler irili ufaklı yuvarlak ve oval şekillerde hazırlanmıştır.
Pembe tonlarındaki bu halı yine son yılların modası olan yuvarlak modeli ile karşımızda. Model yuvarlak olup kenarındaki renkli farklı şekilleriyle özelleştirilmiş. Orta sade bırakılan kısmı ise yol yol kabartma ve düz şeklinde döşenmiştir. Yanlarındaki renkli kısımları da odaya renk katacak cinsten. Bu model çocuk odaları için uygun olabilir. Kızlar pembeye düşkün olduklarından bu halı onların beğenisini kazanacak. Eğer oda büyükse ve tek parça halı yetmeyecekse, düz pembe ya da bu yuvarlak halı üzerinde ki renklerden biri ile kombinlenip size has olarak kalabilir.
Krem üzerine tasarlanmış renkli kare modelleri ile çok kullanışlı bir kaşmir halı modeli daha. Modelin üzerinde bulundurduğu farklı renkleri ile size her alanda renk uyumu sağlayacaktır. Hem oturma hem yatak hem de çocuk odası için kullanımlarım ile size rahatlık sağlayacaktır. Oturma odasında kullanılacaksa oturma grubu ile uyumlu olduğu kadar farklı renklerde kullanacağınız yastıklarla odanızı farklılaştırabilirsiniz. Genç kız odasın da renkleri itibariyle kullanılabilecek bir model. Bayanlar görselliğe önem verdiği kadar kullanışa da büyük önem verirler bu yüzden rahatlıkla önerilebilecek bir halı modelidir.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Modern Halılar © Ev Modası ferah ortamlarda yaşamak, ideal dekorasyonla rahatlığın yanında estetiğe de dikkat edenler için en iyi hizmeti göz alıcı tasarımlarla sunan bir Mobilya Dekorasyon Sitesidir. Blogger
Top